Skip to content

O MNĚ

 

giorgio_1

JIŘÍ KOPECKÝ Zahradní architekt, flower designer a lektor

„Neprodávám květiny, nenavrhuji zahrady, vytvářím stroje času. Jdou dozadu, dopředu a berou nás na místa kam se toužíme znovu vrátit. Až se nakonec zastaví na místě, kde víme, že nás někdo má rád.“

Nejdůležitějším místem celoživotní inspirace byla vždy naše zahrada stylu „Boubín“. Nejlepší hřiště, malířské plátno a odpočinkové místo kde jsem získával první dojmy o světě a až příliš často zaměstnával své rodiče otázkou „proč“, nebo „jak to funguje“. Na vlastní oči jsem poznával tu neuvěřitelnou přírodu ze všech stran. Její krásy, ale také prchlivost okamžiku. Poznával jsem sílu, která s lehkostí dokáže ve vteřině proměnit silný strom v hromadu třísek, ale také její neuvěřitelný smysl pro humor.

Při studiu na střední zahradnické škole jsem se naučil jak se lze o kus té naší úžasné zahrady, podělit s dalšími lidmi. Naučil jsem se nalézat technická řešení i tam, kde ostatní viděli slovo „nemožné“. Byla to skvělá doba plná čiré euforie, ale přinesla také řadu dalších těžkých otázek. Stále jsem totiž necítil, že jsem našel přímou cestu. 

Čtyři roky od opuštění bran školních pozemků, zasvěcených získávání dalších zkušeností z oblasti kultury, umění, techniky a mnoha dalších oborů, nakonec přímo vyústilo naproti cíli o kterém jsem si nikdy nemyslel že je možné jej splnit. Stanul jsem tváří v tvář stroji času, který mě přenesl zpět o dvacet let na naší zahradu do doby, kdy bylo vše bezstarostné. A přesně tam chci přenést i vás! Rád vám v tom pomohu.