Close
Skip to content

velikonoční tvoření

Vejce s okénkem

Vajíčko které rozhodně neskončí jen jako pasivní ozdoba na poličce. Uprostřed roste zdravá řeřicha, kterou lze sníst. Je ohromně zdravá a chutná. Každý den můžete sledovat její rychlý růst, ale musíte jí věnovat trochu péče. Až řeřichu sníte, dá se obsah misky přesít a snadno si tak vypěstovat další třeba i další rok.
Zdobení kraslic voskem může vypadat složitě, ale je to ve skutečnosti snadné. Na pomoc přizveme někoho dospělého – můžete zdobit spolu. Stačí vyfouknout vajíčka, špendlík se skleněnou hlavičkou a tužka. Na internetu je mnoho návodů na kahánky pro rozehřívání vosku. Jeden velmi jednoduchý je k dispozici v odkazu dole. Pokud nevíte co na vajíčka malovat, jsou zde ke stažení vzory. Podle mojí zkušenosti je ale nejlepší si pustit svojí oblíbenou hudbu a malovat do rytmu. Budete překvapeni co vznikne za vzor, když posloucháte skladby od Hybrid Minds a LSB.
Dáváme velký pozor abychom se nepopálili a nenecháváme hořet svíčku bez dozoru!!!

Velikonoce v anglii

V Anglii mají na Velikonoce jeden moc pěkný závod – palačinkový. Podívat se, jak vypadá takový pancake race a přečíst si něco tom, jak se slaví Velikonoce jinde, můžete z odkazu. Angličtina může být občas velmi zábavná. Secret tip: když bojujete zrovna s nějakou gramatikou, je dobré se na to posilnit něčím dobrým. Třeba i tou výbornou palačinkou. Giorgio Fiori approved!

Jak uplést pomlázku

Velikonoce bez pomlázky si já osobně vůbec nedovedu představit. A lepší než ji někde koupit, je lepší si ji vlastnoručně uplést. Na internetu je mnoho návodů, ale tento se mi zdá ze všech nejvíce srozumitelný.

něco pro zasmání…

Tyhle dva frajery zná úplně každý. A když se rozhodnou slavit Velikonoce, stojí to za to. Podívejte se sami.
V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhejte kdykoliv obrátit přes kontaktní formulář na stránce kontakty

Přejeme všem krásné velikonoce 😉